14. září – Chessington

Někdo miluje poutě a podobné atrakce, jiný je zrovna nevyhledává. Já patřím do druhé skupiny. Proto jsem si nedovedla představit, že celý poslední den strávíme v zábavním parku v Chessingtonu. K mému velkému překvapení musím přiznat, že mě to bavilo a hodně. Když jsme po sedmi hodinách opouštěli brány parku, ráda bych ještě zůstala.


V parku se nachází:

– malá, ale hezky postavená zoologická
– mořská akvária i s tunelem, kterým nad hlavami proplouvali žraloci a manty
– show s cvičeným lachtanem, který vypadal, že ho to nesmírně baví
– krátký okruh safari autem mezi volnými zvířaty
– projíždění jeskyněmi s mumiemi a kašírovanými hady a střílení laserovou pistolí po světýlkách
– strašidelný zámek s 3D brýlemi a zrcadlovým bludištěm
– obrovská houpací loď
– různé horské dráhy, na kterých se tělo točí všemi možnými i nemožnými směry
– a mnohem víc.
Ve všední den a mimo sezónu nebyly u jednotlivých atrakcí téměř žádné fronty, tak někteří po dojetí ihned vyráželi do stejného šílenství znova.
„Byl jsem tam sedmkrát a bylo to vždycky stejně hrozné.“
Navíc někde cestou pořizovaly fotky automatické foťáky, takže před východem se každý zastavil, aby se podíval na vlastní „úžasný“ výraz ve tváři.
Já jsem si nejvíc užila laserovou střelnici a dráhu s názvem Vampire. Už příchod k atrakci připomínal procházku hřbitovem s upíry na každém kroku. Na sedačkách nám nohy plandaly ve vzduchu, ale tělo pevně držely zábrany přes ramena. A tahle opatření byla nutné, protože chvílemi jsme se řítili do zatáček osmdesátikilometrovou rychlostí nad hlavami přihlížejících.
Takže – ať žije zábava 😀.

Související obrázek
http://www.dailymail.co.uk/news/article-1207180/Chessington-power-cut-leaves-children-hanging-lion-enclosure-hours-theme-park.html

Cesta domů probíhala v klidu, stihli jsme dokonce trajekt o dvě hodiny dřív. Děti byly únavené, takže prospaly skoro celou noc. Ale ranní pocity všech byly podobné: „Cejtím se takovej zmačkanej“. 😨

V Londýně jsme se cítili naprosto bezpečně, ale už po cestě nás zastihla zpráva, že opět došlo k teroristickému útoku v metru, to už jsme ale byli před Prahou. Šťastně jsme dosáhli našich domovů plni zážitků.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *