Novým Zélandem v zimě – Neuvěřitelná jezera Tekapo a Pukaki

Dneska konečně došlo i na prohlídku městečka Akaroa. Za mě – Balaton po sezóně je živější a taky teplejší, takže nic moc. Městečko, či spíš vesnice si hraje na luxusní francouzský styl, takže nic pro nás. 

Dál nás čekal přejezd do vnitrozemí, kde bylo určitě ještě chladněji. Na pastvinách kolem silnice se začaly objevovat stále častěji velká stáda ovcí. Přiblížili jsme se na dohled Zélandským Alpám a mohli jsme vidét zasněžené vrcholky už u prvních kopců v podhůří.

První zastávkou bylo nádherné ledovcové jezero Tekapo a kostelíček Dobrého pastýře na jeho břehu.

Dobrý pastýř na břehu

Na noc jsme zakotvili u největšího ze zdejších jezer – Pukaki. Hledali jsme tu free camp, tj. místo, kde lze legálně kempovat, většinou zde bývají i toalety, i když suché (ovšem čisté a voňavé).


Kdysi se spalo po Zélandu hodně „navolno“, každý s autem zaparkoval na noc, kde se mu zachtělo a chodil na záchod do přírody. Takže zde zůstávala spousta nevhodného materiálu. Takže vymysleli tzv. self contained car. To znamená soběstačné auto, protože obsahuje vše potřebné. Pro taková auta platí mírnější předpisy na nocování. Nejdůležitější je samozřejmě záchod. Do obyčejných dlouhých osobáků se vybudoval rošt na postel a zakoupil (případně dočasné vypůjčil od kamarádů) malý chemický záchod. S tímto vybavením prošel kontrolou a obdržel nálepku self contained. My máme půjčené obytné auto od firmy Jucy (byla fakt nejlevnější), což je přestavěná Toyota Hiace.  Auto je vymakané. Teče zde voda, funguje lednička, vaří se na dvojplotýnkovém vařiči na pb bombu. Má veškeré kuchyňské vybavení, včetně skleniček (plastových) va víno. A pochopitelně přenosný chemický záchod, který nemáme v plánu použít. 

sdr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *