Novým Zélandem v zimě – Turistický Queenstown

Předpověď počasí nás utvrdila v rozhodnutí, že Jack’s Blowhole bude naší nejjižnější zastávkou. Nejvyšší denní teploty 4 st., vítr a celodenní déšť. Pěkně děkuju.

Wakatipu

Cestou do Queenstownu nebylo nic zvláštního, kde bychom se zastavili, takže dopoledne pouze přesun. Queenstown je zélandské středisko adrenalinových zážitků. To hlavní, co nyní nabízí, je lyžařský areál kousek za městem. Lyžařská sezóna na jižní polokouli vrcholí. Město leží na břehu obrovského jezera Wakatipu, které má na mapě tvar blesku. Ze země mi nepřišlo moc přitažlivé, tak jsme to zkusili shora. Na kopec nad městem jezdí lanovka, ale to by byla nuda. Takže jsme se protáhli rychlým výstupem o 400 výškových metrů. Na vrcholu lanovka pro řidiče něčeho, co připomínalo motokáry, kteří se proháněli z kopce dolů v spoustě zatáček, tunelů a mostů. Mohli jste se proletět na paraglidu nebo aspoň sjet na laně mezi stromy zipline. A nebo si dát ve velké občerstvovně kafe. Nám to jako zážitek stačilo. Po několika minutách ve frontě jsme dostali místo kafe plastové kolečko, které nás světýlky upozornilo, že už je kafe hotové. Pokrok nezastavíš… Škoda, že dvě espressa trvala snad deset minut. Raději jsme zase seběhli kopec a opustili adrenalinový ráj. 

Queenstown zeshora

Silnice na druhé z horských středisek Wanaku vedla zajímavým údolím. Kolem se rozklá množství vinic a spousta podniků, které je zpracovávají, kde můžete výsledek i ochutnat. Nic pro mě, u mne na celé čáře vítězí pivo. I když z místních se mi pořád nepodařilo vybrat nějaké přijatelné. Směrem k Wanace přebývali i ovocné sady s jabloněmi, třešněmi, hrušněmi. Všechny stromy sestříhané, natažené na drátech a se sítěmi připravenými budoucí plody ochránit. Nejvíce se ovoce pěstovalo kolem Cromwellu, kde jsme se ještě před západem slunce zastavili v místním malém zajímavém skanzenu na břehu jezera. Za celý den nám pršelo jen ráno, od té doby sice zima, ale sluníčko Tak ať to vydrží.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *